Eestis toimub rahvusvaheline konverents
„Järgmine peatükk patsiendi hoolduses: ravimite järelevalve“
 


Tegemist on konverentsi sarjaga, mis seekord tutvustab praktilisi ja juhtumi-uuringutel põhinevalt, kuidas toimib ravimite järelevalve. Konverentsi raames toimuvad erinevad õpikojad ja ettekanne ravimite järelevalve rakendamisest praktikas. Konverents on mõeldud farmatseutidele, meditsiini-õdedele ja teistele tervishoiu valdkonna töötajatele.
Konverents toimub 30.11 – 02.12.2017 Võrus. 
Euroopa Liidu Farmaatsia Grupp (PGEU) on nimetanud uueks peasekretäriks Ilaria Passarani.


Ilaria Passarani määras uuele ametikohale 19. detsembril PGEU Assemblee ja Ilaria tööks saab olema strateegilise suuna valimine ja PGEU juhtimine.
Lisaks strateegilistele juhtimisülesannetele vastutab peasekretär ka apteekrite esindamise eest Euroopas ja rahvusvahelistel esinduskogudel ning jooksvate ülesannete eest PGEU-s.
Ilaria Passarani asub Jūratė Švarcaitė asemel uuele ametikohale 19. märtsil 2018.


 8 - 9. november 2017 toimub rahvusvaheline konverents „Ilma võltsravimiteta on Euroopa ohutum“
 
Ravimiamet ja Sotsiaalministeerium korraldavad konverentsi koostöös ravimite tootjate, hulgimüüjate ja apteekrite organisatsioonidega. Konverents toimub 8. ja 9. novembril Tallinnas, Kultuurikatlas ja on Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisega seotud üritus. Konverents keskendub ravimite turvaelementide  süsteemi rakendamisele Euroopa Liidus. Turvaelementide andmete haldamiseks luuaks üle-Euroopaline infosüsteemide võrgustik ning lepitakse kokku kontrolli põhimõtted. Loe lähemalt siit.

Euroopa Liidu Farmaatsia Grupp (PGEU) kutsub üles tähistama apteekrite päeva

25. september on ülemaailmne apteekrite päev, mille tähistuste raames raames on organiseeritud tegevused, mis edendavad ja propageerivad apteekri rolli tervishoius ning aitavad näidata apteekri mitmekülgset tööd positiivses valguses.  Selle aasta teemaks on „Teadustööst tervishoiuni: Sinu apteeker on Su teenistuses“. Loe lähemalt siit.


Benu Apteek sai valdkonna esimesena keskkonnasõbralikkuse sertifikaadi

„Benu Apteek ja ravimite hulgimüügiga tegelev Benu emaettevõte Tamro Eesti said oma valdkonna esimestena sertifikaadi, mis kinnitab nende ettevõtete keskkonnasõbralikkust. Rahvusvahelise energia-juhtimise sertifikaat ISO 50001 näitab, et ettevõttes kasutatakse energiaressursse efektiivset ja keskkonna-sõbralikult.“ kirjutab BENU Apteegi infojuht Kaja Kilk kodulehel www.benu.ee.

Loe lähemalt siit.


Koreas toimus Farmaatsia ja Farmaatsiateaduste Maailma Kongress

Rahvusvahelise Farmaatsia Föderatsiooni (FIP) kongress toimus sellel aastal juba 77. korda ja seekord Seoulis, Koreas. Kongressi olulisemad punktid olid farmaatsia-alase tööjõu hulga tõstmine ning tööjõu kvalifikatsiooni arendus liikmesriikides ja teiseks üleskutse kaasata apteekrite valdkonda aktiivsemalt täieõiguslikuks esmatasandi tervishoiusüsteemi osaks.

Loe lähemalt siit. 


Raekoja apteek tähistab sünnipäeva ja alustab juubeli aastal koostööd Tartu Ülikooliga
Tartu Raekoja apteek saab 25. augustil 95 aastaseks ning tähistab väärikat juubelit ning algavat koostööd Tartu Ülikooliga terve nädala. Nii apteegi kui ülikooli ühine eesmärk on arendada ja tõsta apteegiteenuse kvaliteeti, pakkudes proviisoritudengitele akadeemiliste teadmiste  kõrval edaspidi rohkem võimalusi praktiliste oskuste
Pilt: Andres Tennus        omandamiseks. Loe rohkem siit.
Alates 03.05.2017 kehtib uus müügiloata ravimite taotlemise kord.

Milles muudatused täpsemalt seisnevad, saate vaadata alljärgnevast videoettekandest.

Video täisekraanil vaatamiseks valige HD formaat 1080p ja vajutage
nooltega ikoonile.

Slaide saate alla laadida järgnevate linkide kaudu:
Müügiloata ravimite taotlemise uus kord.pdf
Müügiloata ravimite taotlemise uus kord (print).pdf

8. veebruaril 2017. a toimus TÜ farmakognoosia professori Ain Raali inauguratsiooniloeng „Ta lendab lillest tabletti“, kus prof. Raal arutles ravimite loodusliku päritolu ja tõhususe teemadel. Ülikooli videosalvestust saate vaadata alljärgnevalt.